We use cookies

By using this website, you agree to the use of cookies, which help us provide better services. More info

 

Exclusivity

6 dôvodov prečo mať EXKLUZIVITU s realitnou kanceláriou
(význam cudzieho slova „exkluzivita“ – výlučnosť, výnimočnosť, výhradné právo )


1. Hlavnou výhodou exkluzívnej spolupráce s realitnou kanceláriou pre predávajúceho je garancia ceny. Ak je nehnuteľnosti v ponuke viacerých realitných kancelárií s rovnakou fotografiou, ale už s inými cenami záujemcovia samozrejme budú volať na najnižšiu ponuku. To znamená, že nehnuteľnosť sa predá prostredníctvom realitnej kancelárie, ktorá nasadila najnižšiu cenu. V konečnom dôsledku sa nehnuteľnosť predá za najnižšiu cenu. Dá sa teda povedať, že uzatvorenie výhradnej zmluvy medzi predávajúcim a RK je základom budúceho úspešného obchodu. 

2. Ak má realitná kancelária danú nehnuteľnosť exkluzívne, ta prirodzene bude do tejto zákazky viac investovať a tak navýši šancu na skorší predaj.

3. Ak máte exkluzívnu zmluvu, tak sa Vám bude venovať jeden maklér, ktorý Vás informuje o všetkých dôležitých náležitostiach. Ako jediný chodí na  obhliadky a tak máte zabezpečenú väčšiu diskrétnosť a prehľad. Pre predávajúceho je tak príjemnejšie sa stretávať pri obhliadkach s jedným maklérom , ktorý bude rešpektovať Vaše časové možnosti.  

4. V jasne stanovej zmluve sa dohodnú podmienky a získavate záruky a prehľad o celom procese predaja. Realitná kancelária spraví všetko preto, aby nehnuteľnosť predala  za dohodnutých podmienok.

5. Exkluzívna zmluva by mala byť u serióznych realitných kanceláriách riadne vysvetlená. Exkluzívna zmluva by sa nemala uzatvárať na dobu neurčitú u predaja bytov sa zväčša dohodne na 2-4 mesiace a u domov na dlhšiu dobu, nie však na dobu neurčitú. Pri obojstrannej spokojnosti je možné zmluvu predĺžiť, alebo pri nedodržaní podmienok zmluvu vypovedať.

6. Pri  exkluzívnej zmluve dostáva klient zadarmo balík služieb, ktoré pri neexkluzívnej zmluve nie sú, alebo sú za príplatok (pozri si náš cenník)